Mainīgās vajadzības

Līdztekus tam, kā aug bērni, viņu ķermenis nepārtraukti mainās un attīstās. Dažādām vecuma grupām ir dažādas vajadzības, tāpēc ir ļoti rūpīgi jāplāno viņu fiziskā aktivitāte. Tas nav gadījums, kad vingrojumu sistēmai mēs varam pielietot principu „viens izmērs der visiem” (visus var ķemmēt ar to pašu suku), īpaši strādājot ar bērniem. Eksistē dažādas vecumu grupas, kurām ir vajadzīga īpaša attieksme, kaut gan ir nepieciešams atcerēties, ka katrs bērns dažādi attīstās un atbilstoša iedalīšana vecuma grupās ir ļoti vispārināta:

Bērni no 2 līdz 5 gadiem

Šai vecuma grupai nav vajadzīgi elastības treniņi, tāpēc ka bērniem, pēc savas dabas, ir pietiekama locītavu elastība. Tāpēc spēļu metodes ļauj bērniem sasniegt nepieciešamo kustības amplitūdu locītavās.

Bērni no 6 līdz 10 gadiem

Šajā vecuma grupā rekomendē veikt izstiepšanas vingrojumus, lai nesamazinātos kustīgums, sevišķi gūžu un plecu locītavās. Aptuveni 8 gadu vecumā mugurkauls sasniedz maksimālu dabisku elastību, tāpēc ir nepieciešams censties būt uzmanīgiem, lai nepalielinātu kustīguma dabisko amplitūdu, tā kā tas var novest pie mugurkaula traumas.

Pusaudži no 11 līdz 14 gadiem

Tā ir ļoti svarīga attīstības fāze, tā kā šajā periodā bērniem vairāk palielinās svars, nekā viņi aug, un bez tam viņi kļūst stiprāki un aktīvāki, tāpēc ir nepieciešams palielināt elastības treniņus. Šajā vecumā bērni var gūt arī sliktas paražas, kas var ietekmēt kustību amplitūdas pazemināšanos.

Jaunieši no 15 līdz 18 gadiem

Šo vecuma fāzi var dēvēt par visizcilāko augšanas fāzi. Tā kā muskuļi un saites ne tik ātri izstiepjas, cik ātri aug un izstiepjas kauli, bērniem rodas neparasta sastinguma sajūta locītavās. Izstiepšana var pasargāt tos muskuļus, uz kuriem ir virzīts maksimāls spriegums, kaulu intensīvas augšanas periodā. Ja neveikt izstiepšanu, tad pieaug traumēšanās vai nepareizas stājas izveidošanās risks. Šajā vecumā bērniem bieži tiek novērotas sāpes ekstremitātēs.


Neraugoties uz to, ka individuāla elastība ir atkarīga no ģenētiskiem faktoriem, speciāli vingrojumi un izstiepšana var būt labi līdzekļi potenciālas elastības attīstībai un sāpju diskomforta pārvarēšanai, kā arī pareizas stājas attīstībai, kam turpmākajā dzīvē var būt liela nozīme. „Pilates” palīdz izstrādāt pareizas iemaņas un kustības principus, kurus bērns izmantos visas dzīves laikā. Tas izveidos proporcionālu muskulatūru, kas atvieglinās sāpes un novērsīs iespējamās traumas augšanas procesā turpmāk. Nekad nav par vēlu pārvērst nodarbības par tradīciju, un, veicot tās, daudzi bērni veiks vingrojumus visu dzīvi.

Kāpēc „Pilates AllStars”?

„Pilates” – viens no visprogresējošākiem fitnesa paveidiem pasaulē, tā kā tas ir pieejams katram, sākot no vienkāršiem cilvēkiem un beidzot ar augstas klases sportistiem. Pilates Allstars piedāvā lielu vingrojumu daudzveidību bez trenažieru pielietošanas. Šos vingrojumus var pielietot dažās sarežģītības pakāpes, un tos iespējams pielietot nodarbībās ar bērniem. Vingrojumus bērniem iemāca ar dažādu stāstu un muzikālu ierakstu palīdzību, kurus bērni uztver kā aizraujošus un interesantus. Lai noturētu bērna interesi un uzmanību, nodarbības regulāri papildina ar jauniem stāstiem un mūziku. Nodarbībās izmanto īpašus apģērbus un aksesuārus, kurus bērni valkā un izmanto ar prieku.